Büyüler

Vefkler

Vefkler

İslamiyette, yapılan dualarının daha kısa zamanda kabul olması ve daha makbul olması için kullanılan en güçlü uygulamalardan birisi vefklerdir. Çok fazla kişi tarafından bilinmeyen ancak çok büyük bir deneyim ve birikim gerektiren aynı zamanda uygulanması da oldukça zor olan özel bir uygulama olan vefkler, aşağı yukarı ve sağa sola eşit sayıda çizilen karelerin içine bazı sayı, harf veya duaların yazılması ile hazırlanır. Burada en önemli olan kural eğer karelerin içine sayı yazılacaksa bu sayıların sağdan sola ve yukarıdan aşağıya toplamları eşit olmalıdır. Eğer bu sayıların toplamı eşit değilse o vefklerde bir sorun var demektir. Çok eski zamanlardan bu yana özellikle müslüman din adamlarının kullandıkları ve her harfin bir sayıya denke gelmesi kuralına göre uygulanan ebced hesabı, birçok alanda olduğu gibi vefklerin hazırlanmasında da kullanılmaktadır.

Günümüzde bazı kendini bilmezler vefklerin gereksiz veya faydasız olduklarını hatta hazırlanmalarının günah olduklarını bile iddia edip insanları yanıltmaya çalışmaktadırlar. Ancak bu konu hakkında tereddüte düşmeye hiç gerek yoktur çünkü yapılacak kısa bir araştırmadan sonra vefklerin neredeyse tüm osmanlı padişahları tarafından hatta en büyük peygamberler tarafından bile kullanıldıkları görülecektir. O dönemlerden kalan ve hem peygamberlerin hem de osmanlı padişahları ve daha birçok din büyüğünün özellikle kılıç, hırka veya asalarının üzerine özel hazırlanmış vefklerin yazıldığı bilinmektedir. Eğer ki bu derece büyük bir iman ve ilim sahibi kişiler vefkleri üzerlerinde taşıyacak kadar önem vermişlerse, bizler için bugünkü insanların hiçbir ciddi dayanakları olmadan söyledikleri boş laflar bir şey ifade etmemelidir.

Vefkler birçok amaç için yapılır ve vefkleri tercih edenlerin büyü yaptırmaktan çekinen kişiler olduğu bilinmektedir.

Vefk çeşitleri aşk vefki, bağlama vefki, evlilik vefki, geri getirme vefki, geri döndürme vefki, soğutma vefki olarak bilinmektedir.

Vefkler hakkında bilgi ve yardım için iletişime geçiniz.

Süryani Medyum Atahan Hoca 

Tıkla Ara  0535 547 6010

Whatsapp  0535 547 6010

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!